Skip to content

Cvičenia

Tehotenstvo predstavuje významné obdobie pre každú ženu, no prináša so sebou aj mnohé zmeny, ktorým sa treba prispôsobiť. Tehotenská joga je skvelým spôsobom, ako sa s prichádzajúcimi zmenami vyrovnať a zároveň zostať v pravidelnom pohybe.

V spolupráci s Hot Yoga Centrum sme pripravili sériu jednoduchých cvikov, počas ktorých nedochádza k žiadnym intenzívnym a náročným pohybom. Vhodné sú teda pre budúce ako aj čerstvé mamičky. Nech sa páči, zacvičte si s nami a nezabudnite nás sledovať – nové videá s cvikmi pridávame raz za dva týždne. 

Cvičenia v tomto videu slúžia ako inšpirácia. Sú určené pre tehotné ženy a ženy po pôrode, ktorým ich zdravotný stav cvičenie umožňuje. O individuálnej vhodnosti cvikov sa poraďte so svojím gynekológom.

Ranné prebudenie

V prvej lekcii nám inštruktorka z Hot Yoga Centra predstaví cviky pre príjemné uvoľnenie tela, ktoré sú veľmi vhodné ako ranný strečing. Krátke 20 minútové cvičenie prebudí vaše telo a myseľ, ale pomôže vám tiež načerpať energiu, rozprúdiť krv a zároveň predstavuje účinnú prevenciu proti bolestiam chrbta.

Dobrý spánok

V ďalšej lekcii sa budeme v priestoroch Hot Yoga Centra venovať cvičeniu, ktoré je vhodné predovšetkým pre večerné hodiny. Krátka séria cvikov vám pomôže spomaliť po náročnom dni, uvoľní telo aj myseľ, a pripraví vás na pokojný spánok. Zostavu si však môžete zacvičiť aj v prípade, ak si potrebujete dopriať spánok v priebehu dňa.

Pevný zadok

V tejto lekcii si predstavíme sériu cvikov, ktoré si môžete zacvičiť kedykoľvek počas dňa. Zostava je určená na spevnenie nôh a skupiny svalov v oblasti panvy – najmä sedacích svalov. Ideálne cvičenie pre mamičky, ktoré sa chcú po pôrode dostať do formy. Ak máte chuť a energiu, môžete kombinovať s ďalšími cvičeniami.

Príprava na pôrod

Prípravu na deň D v podobe nenáročných cvikov ocení každá budúca mamička, hlavne z radov prvorodičiek. Séria póz a pohybov prirodzene pripravuje telo na pôrod, mobilizuje a uvoľňuje panvu. Okrem toho, že pomôže spríjemniť prvú fázu pôrodu, môže ju tiež pomôcť uľahčiť. Ideálne začať cvičiť aspoň mesiac pred pôrodom.

Zdravý chrbát

Správne držanie tela a zdravý chrbát sú dobrým základom pre lepšie zvládanie tehotenstva a obdobia po pôrode. Napomôcť tomu môže naše cvičenie zamerané na spevnenie ramien, rúk a hornej časti chrbta. Spevňovanie svalov pomôže zlepšiť držanie tela a dokáže pomôcť predísť bolestiam hornej časti chrbtice.

Ranná zostava v posteli

Zostava póz na prebudenie tela a mysle, ktoré si môžete zacvičiť v posteli ráno po prebudení, ale aj kedykoľvek počas dňa. Zaspalo bábätko pri vás v posteli a vy máte chvíľu pre seba? Výborne! Táto zostava vám pomôže načerpať novú energiu na zvyšok dňa.